Menu Zamknij

Zaczarowany Mikrofon – Finał V edycji

Fioletowy mikrofon i dwie nuty na kolorowym tle.

Fundacja Rytm Gliwice zaprasza na popołudnie i wieczór pełne muzycznych wrażeń. W najbliższą sobotę 28 października 2023 odbędzie się finał V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Osób z Niepełnosprawnościami ”Zaczarowany Mikrofon”.

O godzinie 14:00 w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” uczestnicy wezmą udział w warsztatach wokalnych, a o 16:00 odbędzie się koncert finałowy. Gwiazdą wieczoru będzie Dj Geto. Wstęp wolny!

Ogólnopolski Festiwal Wokalny Osób z Niepełnosprawnościami ,,Zaczarowany Mikrofon” to niezwykłe wydarzenie, którego bohaterami są osoby z niepełnosprawnościami. Festiwal daje możliwość zaprezentowania talentów wokalnych i występu przed szerszą publicznością. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Rytm, która działa w Gliwicach od 2012 roku, od samego początku stwarzając przestrzeń dla wokalistów, chcących zaprezentować swój talent przed szeroką publicznością i powalczyć o wejście do finału konkursu. W 2019 roku, widząc jak dużą grupę uczestników stanowiły osoby z niepełnosprawnościami, postanowiła stworzyć festiwal wyłącznie dla nich. W ten sposób od kilku lat organizuje wydarzenie, podczas którego mogą występować (i być doceniane) osoby z niepełnosprawnościami.

Projekt jest finansowany z budżetu Miasta Gliwice i został objęty patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna.

Plakat informacyjny. Opis wydarzeń w treści artykułu.