Menu Zamknij

To był czas integracji, tolerancji i akceptacji! Podsumowanie Gliwickich Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością

Gliwickie Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością dobiegły końca. Od 6 do 15 maja 2024 r. w mieście odbywały się wydarzenia w duchu tolerancji, akceptacji, integracji i równości. Przez dziesięć dni osoby z niepełnosprawnością ich rodziny, opiekunowie, wychowawcy mieli możliwość uczestniczenia w wielu spotkaniach, warsztatach i wydarzeniach integracyjnych przygotowanych przez miejskie jednostki i organizacje pozarządowe.

A działo się wiele m.in. dni otwarte Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Gliwickiej, dni otwarte Gliwickiego Zakładu Aktywności Zawodowej, zabawa taneczna dla osób z niepełnosprawnościami w Bojkowie, XV Gliwickie Targi Pracy dla osób z niepełnosprawnościami, impreza integracyjna pensjonariuszy DPS z młodzieżą, a także Piknik integracyjny w Parku Chopina.

W obchody włączyły się również gliwickie szkoły i przedszkola, które organizowały w tym okresie m.in. warsztaty dotyczące autyzmu, warsztaty na temat alternatywnych metod komunikacji osób niewidomych, konkursy szkolne, wystawy prac plastycznych. A w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w dniu 13 maja odbywały się Dni Godności – integrujące wszystkich uczniów szkoły.

Gliwickie Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością – to wydarzenie, które nie byłoby możliwe dzięki, otwartości i dobrej współpracy wielu podmiotów miejskich oraz organizacji pozarządowych, a wszystko w jednym celu – akceptacji i integracji z osobami z niepełnosprawnościami.

To był czas pełen radości, zadowolenia i wzruszeń dla wszystkich uczestników Obchodów.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i uczestnikom wydarzenia.

Źródło: GZAZ
Gliwice, Fot_Michal Buksa
Gliwice, Fot_Michal Buksa
Fot. G. Ożga/ UM Gliwice
Fot. G. Ożga/ UM Gliwice.
Gliwice, Fot_Michal Buksa
Źródło: WTZ Caritas
Źródło: WTZ Caritas
fot. CKV/ M. Sosnowska
fot. CKV/ M. Sosnowska
Źródło: PUP Gliwice
Źródło: SP21
Źródło: SP 21