Menu Zamknij

Konkurs Plastyczny „W moim ciele zdrowy duch” rozstrzygnięty

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „W moim ciele zdrowy duch” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gliwice dla twórców z niepełnosprawnościami został rozstrzygnięty. Organizatorami konkursu są Fundacja „Różyczka” w Gliwicach oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza”. Z nadesłanych niemal 300 prac jury wybrało 20 prac, przyznając wyróżnienia oraz wyróżnienia specjalne.

Konkurs był adresowany do uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej i Środowiskowych Domów Samopomocy oraz twórców indywidualnych. Jak podkreślają organizatorzy temat konkursu miał inspirować do holistycznego podejścia do zdrowia i szczęścia. Głównym celem konkursu jest promowanie zdrowego stylu życia, który obejmuje nie tylko aspekty fizyczne, ale także emocjonalne i społeczne. Inspiracją dla artystów było motto konkursu: „Szczęście to najwyższa forma zdrowia”.

Uroczysty wernisaż wyróżnionych prac oraz nagrodzenie autorów wyróżnionych odbędzie się 22 maja 2024 o godzinie 11:00 w CH FORUM w Gliwicach.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Lista osób wyróżnionych oraz galeria prac dostępna jest na stronie Warsztatów Terapii Zajęciowej TĘCZA Gliwice

Źródło: WTZ Tęcza