Menu Zamknij

Bałtycki rejs dla osób z niepełnosprawnością

Żaglówka z białym żaglem na spokojnym morzu, na tle jasnego nieba. W rogu znaczek - koło sterowe na granatowym tle z napisem Morze Nadziei 2024.

20 maja 2024 r. o godz. 11.30 w CKS Mrowisko w Gliwicach odbędzie się wyjątkowe spotkanie – odprawa przedrejsowa uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Fundację Różyczka, którzy 8 czerwca wypływają w rejs po Bałtyku.

To już trzecia wyprawa realizowana przez WTZ Tęcza we współpracy ze Śląskim Yacht Clubem przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Jest ona najnowszym projektem z szerokiego cyklu pod nazwą „Żagiel Nadziei”. Dzięki tej inicjatywie sześć osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi, które są uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy Fundacji „Różyczka” w Gliwicach, mają szansę podróżować, przeżywać niesamowite przygody i spełniać marzenia.

Początki zainteresowania żeglarstwem – jak informuje pani Dorota Soilam, Prezes Zarządu Fundacji „Różyczka” – sięgają 2021 r., gdy podopieczni WTZ wybrali się w „Rejs po Odrze” do Szczecina na „Dni Morza” i wtedy żeglarstwo stało się ich pasją. W czerwcu 2023 r., po rocznych przygotowaniach, odbyli kolejny tygodniowy „Rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich” jako pełnoprawni członkowie załogi. Wyprawa pozwoliła im doświadczyć tego, co dotychczas było dla nich nieosiągalne.

Projekt „Morze Nadziei – Rejs Bałtycki 2024” dla osób z niepełnosprawnością to cykliczne spotkania dwa razy w miesiącu, obejmujące przygotowania teoretyczno-praktyczne, zakończone finałem w postaci tygodniowego rejsu po Bałtyku. Wyjazd zaplanowano w terminie 8-15 czerwca 2024 r. 

Życzymy powodzenia!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.