Menu Zamknij

Wystawa prac Anny Kucharek

Środowiskowy Dom Samopomocy zaprasza 16 maja 2024 o godz. 16:15 do galerii Sklepik z marzeniami (ul. Górnych Wałów 13) na wystawę prac Anny Kucharek. Prezentowane prace powstały w technice batiku.

Sklepik z marzeniami prowadzony jest przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Gliwicach i działa od 2009 roku. Poprzez sztukę Środowiskowy Dom Samopomocy chce docierać do ludzi zmieniając stereotypy dotyczące osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. Można tu zobaczyć prace, które powstały w ośrodku, stworzone przez osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne oraz osoby z obniżoną normą intelektualną, jak również innych artystów – amatorów oraz profesjonalistów z Gliwic i innych miejscowości. Sklepik z marzeniami czeka na wszystkich, którzy chcą się podzielić z innymi swoją twórczością.
W Sklepiku organizowane są także bezpłatne warsztaty rękodzielnicze dla mieszkańców Gliwic. Galeria to także miejsce spotkań dla grupy wsparcia, rodzin osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. Ponadto w Galerii istnieje możliwość skorzystania z porad psychologa oraz odbywają się spotkania z ekspertem przez doświadczenie – osobą, która wyszła z kryzysu i posiada odpowiednie przeszkolenie, doradza innym jak radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych.

Więcej informacji na stronie Sklepiku