Menu Zamknij

Ruszają eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon”

Zdjęcie ilustracyjne. Rysunek mikrofonu na tle kolorowej gwiazdy. Logo Festiwalu.

Fundacja Rytm z Gliwic zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do zapisów na koncerty eliminacyjne w ramach V Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon” w Gliwicach w 2023 roku. Koncerty odbędą się w dniach: 25.03.2023 r., 24.06.2023 r. i 23.09.2023 r.

Zgłoszenia można kierować na adres: presto@presto.gliwice.pl

Ogólnopolski Festiwal Wokalny Osób z Niepełnosprawnościami ,,Zaczarowany Mikrofon” to niezwykłe wydarzenie, którego bohaterami są osoby z niepełnosprawnościami. Festiwal daje możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych i występu przed szerszą publicznością. To również okazja do wyjścia z domu, przełamania barier, nawiązania kontaktu z obcymi, zdobycia uznania innych. To także możliwość uwierzenia w siebie, pomimo posiadanych dysfunkcji i ograniczeń.
„Misją festiwalu jest czynić dobro i dawać uczestnikom radość, a nie tworzyć niezdrową rywalizację. Liczy się występ. A nagroda – jest pozytywnym dodatkiem. Tak naprawdę każdy wygrał. Wygrał ze słabościami” – to przesłanie organizatorów wydarzenia.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Rytm, która działa w Gliwicach od 2012 roku, od samego początku stwarzając przestrzeń dla wokalistów, chcących zaprezentować swój talent przed szeroką publicznością i powalczyć o wejście do finału. Od 2019 roku, widząc jak duży procent uczestników stanowiły osoby z niepełnosprawnościami, postanowiła stworzyć festiwal wyłącznie dla nich. W ten sposób od kilku lat kreuje przestrzeń, w której mogą występować (i być doceniane) osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi i fizycznymi.

Relacja i sprawozdanie z koncertu finalnego, który odbył się w 2022 r dostępne są na stronie Fundacji Rytm.