Menu Zamknij

Biblioteka łączy – kolejne wydarzenia

ilustracja do wydarzenia - otwarta książka, z drabiną i postaciami

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na kolejne wydarzenia w ramach projektu pt. „Biblioteka łączy” w Bibliotece Centralnej w Gliwicach przy ul. Kościuszki 17.

Od 1 lutego 2023 r. otwarta będzie wystawa pokonkursowa pt. „Taki Jestem”. To ekspozycja prac nadesłanych na ogólnopolski konkurs plastyczny „TAKI JESTEM” zorganizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Fundacji RÓŻYCZKA w Gliwicach pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice. Autorami prezentowanych prac są twórcy z różnymi niepełnosprawnościami z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Szkół Specjalnych z całej Polski. Tematyka konkursu dała autorom możliwość przekazania swojej wizji świata, realizowanych pasji, emocji i oryginalnych spostrzeżeń oraz wyeksponowania swoich talentów. Na konkurs nadesłano około trzystu prac w różnych technikach plastycznych. Wystawa potrwa do 25 lutego 2023 r.

16 marca 2023 r. o godz. 18.00 Biblioteka zaprasza na kolejne spotkanie autorskie z Hanną Pasterny autorką książek, w których opisuje swoje wyprawy do ciekawych miejsc i opowiada o spotkaniach z niezwykłymi ludźmi, udziela również rad dotyczących przygotowania się do podróży.W książce „Moje podróże w ciemno” opisuje wyprawy po Polsce, Europie i samodzielną wyprawę do USA. To dziesięć rozdziałów, m.in. o przygodach w pociągach, niespodziankach w hotelach, zabawnych językowych wpadkach, poruszaniu się z białą laską, tradycjach religijnych w różnych krajach. Spotkanie prowadzi Edyta Słapik. Podczas spotkania zapewnione będzie: tłumaczenie na polski język migowy, pętla indukcyjna oraz dostępność architektoniczna.

Wydarzenia są częścią programu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Więcej informacji na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach