Menu Zamknij

GIT – Gliwickie Improwizacje Teatralne – zgłoszenia do 5 czerwca!

Stowarzyszenie „Cała Naprzód” zaprasza do udziału w Gliwickich Improwizacjach Teatralnych, otwartym konkursie dla amatorskich grup teatralnych, szkolnych grup teatralnych, ale też i osób indywidualnych, których marzeniem jest występ na scenie.

Przedmiotem konkursu jest interpretacja tematu przewodniego „Zdrowie psychiczne”. Zgłosić może się każdy pod warunkiem wzięcia udziału w warsztatach oraz przygotowania występu w temacie zdrowia psychicznego. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców Gliwic. Dopuszczalne są przedstawienia oparte na wszystkich formach wypowiedzi teatralnej. Forma sceniczna nie może przekraczać 30 minut. Wielki finał przeglądu odbędzie się  21.09.2024 roku w Centrum Kultury Victoria – Scena Bojków przy ulicy Parkowej 5 w Gliwicach.
Występy odbywać się będą przy udziale publiczności. Specjalne jury składające się m.in. z członków Stowarzyszenia „Cała Naprzód” i osób związanych z teatrem wybierze laureata. Przewidziane są też dyplomy i upominki dla uczestników.

Co zrobić, by wziąć udział?
Należy zgłosić się poprzez wypełnienie do dnia 5 czerwca 2024 r. specjalnego formularza dostępnego w linku: https://forms.gle/AC3hUB5N9Eceog88A

Link do szerszej informacji i regulaminu na stronie Stowarzyszenia „Cała Naprzód”

Uczestnicy zostaną powiadomieni indywidualnie o wynikach naboru i terminie warsztatów.

Przy okazji finałowego przeglądu odbędzie się wystawa prac Magdaleny Marcinowskiej „Świat Hipków i Filigów”, która przedstawia dwie społeczności, charakteryzujące się różnymi niepełnosprawnościami, schorzeniami oraz fobiami, w tym dotyczącymi zdrowia psychicznego.

Wydarzenie otrzymało wsparcie w ramach programu Centrum Kultury Victoria „Start-up kulturalny”.