Menu Zamknij

Chcesz skorzystać z programu “Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” – edycja 2024? Właśnie rozpoczął się nabór!

Dwóch mężczyzn stoi na ulicy, przed lokalem gastronomicznym. Pierwszy z nich ubrany w żółta bluzę, pikowaną kamizelkę i piaskowe spodnie porusza się na wózku. Drugi jest ubrany w czarne spodnie i bluzę oraz czarną czapkę z daszkiem. Pomaga mężczyźnie na wózku napić się z kubka.

W związku z otrzymaniem informacji o przyjęciu wniosku Gminy Gliwice o udział w finansowanym ze środków  Funduszu Solidarnościowego Programie „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego– edycja 2024, Ośrodek Pomocy Społecznej ogłasza nabór zgłoszeń do Programu.

Jeśli chcesz zawnioskować o pomoc asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością w ramach programu, najpierw zapoznaj się z dokumentami i wypełnij kartę zgłoszeniową wraz z załącznikami.

Link do strony z dokumentami i formularzami

Wypełnione druki należy dostarczyć do Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach ul. Bojkowska 20 lub ul. Górnych Wałów 9. Można to zrobić:

  • osobiście w godzinach urzędowania Ośrodka
  • drogą elektroniczną za pośrednictwem EPUAP: /opsgliwice/SkrytkaESP
  • tradycyjną przesyłką pocztową na adres OPS.

Zgłoszenia będą przyjmowane w terminie od 20 listopada 2023 r. do 8 grudnia 2023 r.

Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że złożenie zgłoszenia nie jest równoznaczne z otrzymaniem wnioskowanej pomocy a przyjęte zgłoszenia będą realizowane po zawarciu umowy ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 32 332 44 50 lub za pośrednictwem poczty e-mail: ds@ops.gliwice.eu