Menu Zamknij

Rozmawiajmy o nastroju bez strESSA – Gliwickie Dni Rozmów o Zdrowiu Psychicznym Dzieci i Młodzieży

Zapraszamy na serię wydarzeń poświęconych zdrowiu psychicznemu pod wspólnym hasłem „Rozmawiajmy o nastroju bez strESSA – Gliwickie Dni Rozmów o Zdrowiu Psychicznym Dzieci i Młodzieży”.

Od 21 do 23 listopada 2023 w PreZero Arenie Gliwice odbywać się będą panele dla dzieci, młodzieży, nauczycieli oraz rodziców, panel samorządowy, warsztaty artystyczne, ruchowe i sportowe. Dostępna będzie także przestrzeń targowa z wieloma kreatywnymi stoiskami.

Projekt kierowany jest do dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli gliwickich szkół podstawowych (klasy 4-8) i ponadpodstawowych. Jego celem jest uświadomienie istnienia problemów związanych ze zdrowiem psychicznym wśród dzieci i młodzieży ze szczególnym naciskiem na pomoc, rozwiązywanie problemów i profilaktykę.

Udział w poszczególnych wydarzeniach jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy. Szczegółowy harmonogram wraz z możliwością zapisania się na zajęcia jest dostępny pod adresem: https://arena-operator-sp-z-o-o.reservio.com/

Wcześniej, bo już 18 i 20 listopada 2023 r., zaplanowano imprezy towarzyszące, które odbędą się w Centrum Handlowym Forum oraz w Palmiarni Miejskiej.

Do Forum zapraszamy w sobotę 18 listopada w godzinach 14:00-20:30 na wydarzenie „Bez stresu na Forum”, w ramach którego warsztaty z pierwszej pomocy psychologicznej, warsztaty sensoryczne, zajęcia z jogi śmiechu, warsztaty tańca intuicyjnego, rysunku terapeutycznego, aromaterapii czy masażu dźwiękiem. Udział jest bezpłatny.
Organizatorem imprezy „Bez stresu na Forum” jest Fundacja Możemy Więcej. Projekt dofinansowany jest z budżetu Miasta Gliwice.

W poniedziałek 20 listopada w Palmiarni Miejskiej zagości Strefa Chillout, w której będzie można:

  • wziąć udział w ćwiczeniach relaksacyjnych i oddechowych (o godz. 10:00, 10:45, 11:30, 12:15) oraz Warsztatach dla Ciała i Umysłu (w godz. 14:30-18:30, uczestnicy powinni mieć matę, koc i wodę)
  • posłuchać muzyki relaksacyjnej (o godz. 14:30, 16:00, 17:30),
  • skorzystać z konsultacji ze specjalistami z zakresu zdrowia psychicznego.

Zachęcamy do udziału!