Menu Zamknij

Agnieszka Filipkowska zdobyła wyróżnienie w konkursie „Człowiek bez barier”

Agnieszka Filipkowska ze statuetką

Agnieszka Filipkowskagliwiczanka, radna Rady Miasta Gliwice, aktywistka ds. osób z niepełnosprawnościami zdobyła wyróżnienie w konkursie „Człowiek bez barier” za wkład i działania w zakresie dostępności na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

W dniu 6 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta jubileuszowa gala konkursu „Człowiek bez barier”, organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

To konkurs przeznaczony wyłącznie dla osób z niepełnosprawnościami. Celem konkursu jest promocja wyjątkowych osób z niepełnosprawnościami, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym.

Podczas gali, już po raz 20 przyznano tytuł „Człowieka bez barier 2022”, który otrzymał dr Maciej Oksztulski. W tegorocznej edycji po raz pierwszy została przyznana nowa nagroda – „Młody Człowiek bez barier 2022” dla Jana Gawrońskiego, a także wybrano laureata Nagrody Publiczności którym został Filip Walecki oraz Nagrody „Osobowość internetowa” – Miłosz Bronisz. Z okazji jubileuszu Konkursu wręczona została również nagroda – „Człowiek bez barier 20-lecia” dla śp. Piotra Pawłowskiego. Pozostałe wyróżnienia otrzymali: Bartosz Ostałowski i Krzysztof Stern.

Gratulacje !

Informacja o wydarzeniu