Menu Zamknij

„Zaczarowany Mikrofon” – czas na drugi koncert eliminacyjny

Zdjęcie ilustracyjne. Rysunek mikrofonu na tle kolorowej gwiazdy. Logo Festiwalu.

W sobotę 24 czerwca 2023 r. o godz. 16.00 w Gliwickim Ośrodku Działań Społecznych Centrum 3.0 (ul. Studzienna 6) rozpocznie się drugi koncert eliminacyjny w ramach V Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon”. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! Pierwszy koncert, który odbył się w marcu, cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników i widowni.

Ogólnopolski Festiwal Wokalny Osób z Niepełnosprawnościami ,,Zaczarowany Mikrofon” to niezwykłe wydarzenie, którego bohaterami są osoby z niepełnosprawnościami. Festiwal daje możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych i występu przed szerszą publicznością. To również okazja do wyjścia z domu, przełamania barier, nawiązania kontaktu z nowymi osobami oraz zdobycia uznania innych. Udział w festiwalu jest też szansą na budowanie pewności i wiary w siebie, pomimo posiadanych dysfunkcji i ograniczeń.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Rytm, która działa w Gliwicach od 2012 roku, od samego początku stwarzając przestrzeń dla wokalistów, chcących zaprezentować swój talent przed szeroką publicznością i powalczyć o wejście do finału konkursu. W 2019 roku, widząc jak dużą grupę uczestników stanowiły osoby z niepełnosprawnościami, postanowiła stworzyć festiwal wyłącznie dla nich. W ten sposób od kilku lat organizuje wydarzenie, podczas którego mogą występować (i być doceniane) osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi i fizycznymi.