Menu Zamknij

Wideoinfolinia z tłumaczem PJM w dniu wyborów 15 października 2023

Urna wyborcza z wpadającą do niej kartą, a obok symbol języka migowego

Informujemy, że Polski Związek Głuchych, wychodząc naprzeciw potrzebom osób głuchych podczas procedury głosowania w wyborach powszechnych do Sejmu i Senatu w dniu 15 października br., uruchomi w tym dniu specjalną wideoinfolinię dla osób głuchych. Dzięki niej wszystkie osoby głuche będą mogły nieodpłatnie skorzystać z tłumacza Polskiego Języka Migowego na swoich urządzeniach osobistych (smartfon, tablet). Umożliwi to osobom głuchym zadawanie pytań lub uzyskanie dodatkowych informacji od członków obwodowych komisji wyborczych. Wyborca będzie miał dostęp do tłumacza PJM za pomocą strony Internetowej lub aplikacji na urządzeniu mobilnym.

Wideoinfolinia będzie działała tylko 15 października w godzinach otwarcia lokali wyborczych, czyli 7.00 – 21.00. Z tłumaczem PJM będzie można połączyć się skanując kod QR lub wchodząc na link podany na stronie www.pzg.org.pl. Kod QR i link będą udostępnione 13 października po godz. 20.00.

Aplikację oraz usługę tłumaczenia PJM zapewnia PZG i pokrywa koszty związane z przygotowaniem oraz dostarczeniem usługi PJM online.

Polski Związek Głuchych apeluje, aby w przypadku odmowy skorzystania z usługi przez członków Komisji Wyborczych przekazać taką informację na Messengera Polskiego Związku Głuchych Zarząd Główny.

Link do informacji w wersji video w PJM