Menu Zamknij

W drodze do równowagi – warsztaty dla rodzin i bliskich osób cierpiących na zaburzenia psychiczne

Środowiskowy Dom Samopomocy we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Ochrony Zdrowia Psychicznego „Nasz Dom” zaprasza na serię warsztatów dla rodzin i bliskich osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. Cykl czterech 3-godzinnych spotkań poprowadzi psycholog oraz osoba z doświadczeniem choroby psychicznej – ekspert przed doświadczenie. Podczas zajęć poruszone zostaną zagadnienia dotyczące emocji i granic opiekuna, procesu zdrowienia i towarzyszenia w nim, a także dbania o dobrą kondycję opiekuna, konieczną w efektywnym wsparciu osoby mierzącej się z chorobą.

Pierwsze zajęcia odbędą się 3 października 2023 w godzinach 16:30-19:30 w Sklepiku z Marzeniami (ul. Górnych Wałów 13). Obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem: 697 160 344. Udział bezpłatny.

Organizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy i Stowarzyszenie Na Rzecz Ochrony Zdrowia Psychicznego „Nasz Dom” cykl warsztatów jest odpowiedzią na rosnące w ostatnich latach zapotrzebowanie na wsparcie zarówno dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, jak i ich rodzin, przyjaciół czy opiekunów. Udział w spotkaniach może być cenną pomocą dla tych, którzy na co dzień mierzą się z chorobą bliskiej osoby – aby być przy kimś w procesie jego zdrowienia, trzeba dbać o siebie i swój dobrostan. Okazją, aby o tym przypominać oraz poszerzać świadomość społeczną i wiedzę na temat zaburzeń psychicznych i ich profilaktyki jest też z pewnością obchodzony 10 października Dzień Zdrowia Psychicznego.

źródło: Środowiskowy Dom Samopomocy