Menu Zamknij

Stowarzyszenie SezaM zaprasza do udziału w wydarzeniu #Sezamove #Kardiolove

Plakat akcji. Motyw graficzny - trzy schematyczne białe postaci z czerwonymi serduszkami.

Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM SezaM dołącza do akcji #kardiowyzwanie, której inicjatorami są kardiolodzy elektrofizjolodzy z Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Stowarzyszenie ICDefibrylatorzy oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Jej celem jest zmotywowanie pacjentów kardiologicznych, ich bliskich i przyjaciół do aktywnego stylu życia poprzez codzienne przemierzanie dystansu 7,5 tysiąca kroków. Włączając się w tę inicjatywę Stowarzyszenie SezaM organizuje 17 lipca 2023 r. o godz. 14:00 w swojej siedzibie (ul. Jana Śliwki 12) wydarzenie #Sezamove #Kardiolove. W programie:

  • 14:00 – Przywitanie gości
  • 14:10-14:40 – „Arytmia grozi udarem” – wykład profesora Oskara Kowalskiego, pomysłodawcy akcji, kierownika Pracowni Elektrofizjologii i Symulacji Serca Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Prorektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach ds. kształcenia podyplomowego i promocji
  • 14:45-15:00 – Rozgrzewka prowadzona przez rehabilitanta
  • 15:00 – Oficjalne rozpoczęcie sztafety
  • 16:00 – Zakończenie akcji „Sezamove Kardiolove”

Stowarzyszenie SezaM zachęca do aktywności i udziału w wydarzeniu – zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem  32 428 16 90/96. Więcej informacji na profilu Facebook stowarzyszenia.

Link do informacji o akcji #kardiowyzwanie.