Menu Zamknij

Projekty skierowane do osób z niepełnosprawnościami w 2024 r. – dotacje

Projekty skierowane w szczególności do osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin realizowane przez organizacje pozarządowe, dofinansowane z budżetu miasta Gliwice w 2024 r. w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Miasta Gliwice w dziedzinie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

Realizator: Fundacja Różyczka, tel. +48 516 047 471, e-mail: biuro@fundacjarozyczka.pl.

Kwota dotacji: 23.500,00 zł

Projekt przewiduje zorganizowanie ogólnopolskich zawodów wspinaczkowych dla osób niepełnosprawnych w dwóch kategoriach – na czas i wspinanie klasyczne. W zawodach weźmie udział ok. 150 osób z niepełnosprawnościami z całej Polski. Zawody odbędą się w Pre Zero Arenie Gliwice przy ul. Akademickiej 5. Celem zawodów jest promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia osób niepełnosprawnych, umożliwienie integracji i przełamywanie barier. Zawody są organizowane dla uczczenia pamięci Ryszarda Pilcha, wieloletniego podopiecznego Fundacji Różyczka, który uprawiał taternictwo i wspinaczkę skałkową, był również osobą niepełnosprawną zmagającą się przez wiele lat ze stwardnieniem rozsianym.

Realizator: Fundacja Różyczka, tel. +48 516 047 471, e-mail: biuro@fundacjarozyczka.pl.

Kwota dotacji: 21.000,00 zł

Projekt przewiduje organizację jednodniowego, integracyjnego Festiwalu Tańca pn. „Bez Barier” dla osób z niepełnosprawnościami, w trzech kategoriach tanecznych. Wydarzenie odbędzie się w Pre Zero Arenie Gliwice.  Celem zawodów jest promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia osób z niepełnosprawnością. Zaplanowano udział w turnieju ok. 100 osób z niepełnosprawnościami z całej Polski. Natomiast w wydarzeniu planuje uczestnictwo ok. 200 osób.

Realizator: Fundacja Tośka i Przyjaciele, tel. +48 507 194 555, e-mail fundacja@toskaiprzyjaciele.pl.

Kwota dotacji: 25 000,00 zł.

W ramach zadania odbędzie się cykl zajęć aktywizujących o charakterze taneczno-sportowym dla dzieci z niepełnosprawnościami. Na zakończenie zajęć zostanie zorganizowany rodzinny dzień sportu. Dodatkowo w trakcie trwania zajęć dla dzieci odbędą się zajęcia fitness oraz jogi dla rodziców ww. osób, jako forma wytchnienia i aktywnego wypoczynku dla rodziców i opiekunów dzieci. Termin zajęć luty 2024 – czerwiec 2024.

Realizator: Fundacja Tośka i Przyjaciele, tel. +48 507 194 555, e-mail fundacja@toskaiprzyjaciele.pl

Kwota dotacji: 7 500,00 zł

Projekt obejmuje cykliczne spotkania dla mam dzieci z niepełnosprawnościami – 12 spotkań o charakterze rozwojowo-warsztatowych z psychoterapeutą i coachem. Celem projektu jest wspieranie rodziny (przede wszystkim mam) z dzieckiem z niepełnosprawnością, a także wzmocnienie kompetencji psychospołecznych uczestników warsztatów.

Realizator: Fundacja Sawanci, tel. + 48 502 32 44 73, e-mail: fundacja@sawanci.pl

Kwota dotacji: 7.500,00 zł

Zaplanowano piknik integracyjny z okazji Dnia Świadomości Autyzmu, wydarzenie, mające na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat autyzmu i integrację z osobami z niepełnosprawnością. Piknik odbędzie się 20 kwietnia 2024 r. w Gliwicach na terenie Cechowni przy ul. Bojkowskiej 35A. W trakcie pikniku zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych np.  konkursy, kiermasz ciast. Będzie można również zasięgnąć konsultacji u specjalistów m.in. Fundacji Sawanci.

Realizator: Polski Związku Niewidomych Okręg Śląski Koło w Gliwicach, tel. 791 448 417, e-mail: gliwice@pznslask.org.pl

Kwota dotacji 20.000,00 zł

Zadanie przewiduje szereg działań na rzecz osób niewidomych i niedowidzących, w zakresie rehabilitacji podstawowej i społecznej, by niewidomy był osobą samodzielną, zaradną i niezależną. Projekt daje możliwość integracji osób z niepełnosprawnościami z osobami sprawnymi.

Projekty skierowane w szczególności do osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin realizowane przez organizacje pozarządowe, dofinansowane z budżetu miasta Gliwice w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Miasta Gliwice w dziedzinie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2024 r. – imprezy sportowe i rekreacyjne.

Realizator: Fundacja Tośka i Przyjaciele, tel. +48 507 194 555, e-mail fundacja@toskaiprzyjaciele.pl

Kwota dotacji: 20.000,00 zł

Projekt przewiduje organizację biegu wraz z integracyjnym piknikiem sportowym, który odbędzie się w dniu 24.03.2024 r. na terenie Nowych Gliwic. W biegu będą uczestniczyć całe rodziny a wydarzenie ma być formą integracji z osobami z niepełnosprawnościami. W czasie pikniku będzie można dowiedzieć się na temat chorych z zespołem Downa. Bieg będzie dostępny dla wszystkich, bez względu na wiek czy umiejętności. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagane będzie zapisanie się przez specjalny formularz zgłoszeniowy. Podczas całej imprezy odbędzie się również zbiórka charytatywna na rzecz podopiecznych fundacji – zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zorganizowanie aktywnych półkolonii dla dzieci z zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami.

Realizator: Fundacja Tośka i Przyjaciele, tel. +48 507 194 555, e-mail fundacja@toskaiprzyjaciele.pl

Kwota dotacji:15.000,00 zł

W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące działania:

  • Turniej piłkarski dzieci z roczników 2014-2015,
  • Mecz pokazowy Oldboys Piast Gliwice – Kibice Piasta,
  • Mecz pokazowy Klub Sportowy Brasil – Piast Gliwice rocznik 2012 i młodsi,
  • Mecz pokazowy Canarinios – Fundacja Tosia i Przyjaciele,
  • Warsztaty zdrowego odżywiania,
  • Olimpiada Przedszkolaków,
  • Sportowy piknik rodzinny.

Wydarzenie odbędzie się 11 maja 2024 r. na terenie boiska trawiastego na osiedlu Sikornik. W wydarzeniu będą uczestniczyć całe rodziny a wydarzenie ma być formą integracji z osobami z niepełnosprawnościami.

Realizator: Stowarzyszenie Sportowe Niesłyszących „MIG”, tel.: +48 502-047-027, e-mail: ssnmig@op.pl

Kwota dotacji: 68.000,00 zł

W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące działania:

  •     prowadzenie systematycznych zajęć treningowych w dyscyplinach koszykówka, siatkówka i piłka nożna;
  •     organizacja obozu sportowego w Pobierowie;
  •     organizacja i udział w zawodach krajowych i zagranicznych.

Wydarzenia odbędą się w okresie od 15 marca 2024 r. do 31 grudnia 2024 r. Szczegóły dostępne będą na stronie Stowarzyszenia https://www.facebook.com/miggliwice/?locale=pl_PL