Menu Zamknij

Grupa wsparcia dla opiekunów osób niesamodzielnych zaprasza na spotkania

Kilka osób stoi w kręgu, wyciągają przed siebie ręce i kładą dłonie jedna na drugiej.

Opiekujesz się bliską osobą przewlekle chorą lub z niepełnosprawnością? Chcesz się spotkać z innymi, porozmawiać, odpocząć? Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza raz w miesiącu na spotkania grupy wsparcia dla opiekunów osób niesamodzielnych. Jej celem jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i wzajemnej troski, walka z bezradnością w trudnej sytuacji i nawiązywanie nowych relacji. Uczestnicy dowiadują się m.in. gdzie szukać pomocy i z jakich jej form mogą skorzystać. Udział w spotkaniach to jednak przede wszystkim możliwość wyjścia z domu i odpoczynku, okazja do wymiany doświadczeń, ale również poznania technik relaksacji i sposobów radzenia sobie z emocjami.

Spotkania odbywają się w jeden wtorek w miesiącu w domu parafialnym przy kościele pw. św. Bartłomieja w Gliwicach (ul. Bernardyńska 19) w godz. 11:30-13:00. Najbliższe terminy to: 20 lutego, 19 marca i 16 kwietnia.

Udział jest bezpłatny, dla uczestników zapewniono drobny poczęstunek.

W przypadku pytań lub zainteresowania udziałem zachęcamy do kontaktu z pracownikiem OPS – Elżbietą Boczar, pod numerem telefonu 514 052 504.