Menu Zamknij

Już niebawem 24 marca 2024 r. III Gliwicki Bieg Kolorowych Skarpetek

Już po raz trzeci w dniu 24.03.2024 r. odbędzie się Gliwicki Bieg Kolorowych Skarpetek organizowany przez Fundację Tośka i Przyjaciele z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.

Jak co roku wydarzenie będzie miało miejsce na terenie Cechowni w Gliwicach przy ul. Bojkowskiej 35a. W programie przewidziano bieg na trasie o długości ok. 2 km w kolorowych, nie do pary skarpetkach symbolizując integrację z osobami z niepełnosprawnościami, chorymi na Zespół Downa. Oprócz biegu przewidziano piknik integracyjny dla całej rodziny. Podczas całej imprezy będzie prowadzona zbiórka do puszek na półkolonie letnie dla dzieci z zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami.

Zapisy na bieg ruszyły 14 lutego i w ciągu 25 minut cała pula numerów startowych została zarezerwowana!!! Obecnie dostępna jest jeszcze lista rezerwowa – jeśli zwolni się miejsce, organizatorzy będą zapisywać na listę główną.

Link do listy rezerwowej.

Niezależnie od biegu Fundacja Tośka i Przyjaciele serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu, a planowanych jest wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych – konkursy z nagrodami, dobra zabawa i poczęstunek. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wydarzenie objęte jest Patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna i dofinansowane jest z budżetu miasta Gliwice. Szczegóły na stronie Fundacji Tośka i Przyjaciele.