Menu Zamknij

Gliwickie Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością – konkurs recytatorski w ZSP nr 5

Wśród wydarzeń organizowanych przez szkoły w ramach Gliwickich Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością znalazł się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Jeśli potrafisz, pchaj się na afisz. Wiersze, które bawią”, który odbył się 10 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Gliwicach. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z niepełnosprawnościami uczęszczający do gliwickich szkół podstawowych z oddziałami integracyjnymi. 

Udział w konkursowych zmaganiach pozwolił uczniom z niepełnosprawnościami na prezentację swoich talentów i umiejętności, pomógł budować wiarę we własne możliwości, rozwijać samodzielność i kreatywność. Nie bez znaczenia było także pokazanie piękna języka polskiego i wzbudzanie zainteresowania poezją wśród uczniów.

W kategorii wiekowej dla uczniów klas I-III laureatami zostali: uczeń klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Knurowa za wiersz pt. „Ślimak” Jana Brzechwy (miejsce 1.), uczennica z klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 5 w Gliwicach (miejsce 2.) i uczeń z klasy II ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 21 w Gliwicach za wiersz Jana Brzechwy pt. „Mucha”.

W kategorii wiekowej dla uczniów klas IV – VII zwyciężył uczeń z klasy VII z  Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 5 za wiersz pt. „Zbójnicki” Wandy Chotomskiej, a na dwóch kolejnych miejscach znaleźli się uczennica klasy VII z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 5 za wiersz pt. „Po co krowie rogi na głowie” Wandy Chotomskiej oraz uczeń klasy V z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 5 za wiersz pt. „Ciotka” Jana Brzechwy.

Laureatów uhonorowano nagrodami, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!