Menu Zamknij

Fundacja Różyczka zaprasza II Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe Osób z Niepełną Sprawnością „Memoriał Ryśka Pilcha”

We wtorek 14 października 2023 Chwyciarnię w PreZero Arenie Gliwice wypełni entuzjazm, radość i duch zdrowej rywalizacji. Tego dnia Fundacja Różyczka organizuje II Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe Osób z Niepełną Sprawnością „Memoriał Ryśka Pilcha”. Listy startowe są już wypełnione – udział w imprezie wezmą uczestnicy z całej Polski. Uroczyste otwarcie zawodów nastąpi o godzinie 9:30, a już o 9:45 uczestnicy i kibice rozgrzeją się przy zumbie. Rywalizacja na ściance startuje o godz. 10:00 i będzie się odbywać w dwóch kategoriach – wspinanie na czas i wspinanie klasyczne: kobiety i mężczyźni. W programie wydarzenia zaplanowano również spotkanie z Aleksandrą Mirosław, olimpijką i rekordzistką świata we wspinaczce na czas, oraz występ Roberta Matuszka z WTZ przy Fundacji Oczami Brata z Częstochowy.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu i kibicowania zawodnikom!

Zawody organizowane są przez Fundację Różyczka we współpracy z Chwyciarnią PreZero Arena i dofinansowane z budżetu Miasta Gliwice.

Plakat zawodów wspinaczkowych - na zdjęciu w tle wspinacz, Rysiek Pilch. Mężczyzna wspina się po skale, ma na sobie uprząż wspinaczkową. Uśmiecha się.
źródło: Fundacja Różyczka