Menu Zamknij

Coraz bliżej Korony Gór Polskich

Grupa ludzi siedząca na skałach w górach,część osób w kaskach, w rękach trzymający napisy RYSY 2499 m n.pm., WTZ TĘCZA, Fundacja Różyczka, Mierzymy Wysoko, w tle niebiesko niebo.

12 września 2023 roku uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy Fundacji Różyczka w Gliwicach w składzie: Anna Kaczmarek, Krzysztof Cichoń, Dawid Kokocha, Henryk Sznura, Radosław Sutor, Sławomir Wienconek i Piotr Karafioł stanęli na najwyższym szczycie Polski! A zaraz po Tatrach udali się w Bieszczady i zdobyli 27. szczyt Korony Gór Polski – Tarnicę.

A to wszystko w ramach projektu „Mierzymy Wysoko! (Nie) pełnosprawni na szczytach Korony Gór Polskich”, w którym 7 uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Tęcza zdobywa Koronę Gór Polskich. To wyjątkowy i przełomowy projekt, bowiem jeszcze nigdy żadna placówka Warsztatów Terapii Zajęciowej w Polsce nie podjęła takiego wyzwania i nie zdobyła Korony Gór Polski.

Rysy zdobyte!!!

To ogromny sukces i historyczne wydarzenie. Wysiłek, determinacja, emocje i w końcu niesamowite przeżycie na szczycie na wysokości 2499 m n.p.m. –  to wszystko zostaje do końca życia. Niemożliwe… stało się możliwe dla osób z niepełnosprawnością.

Do zdobycia Korony Gór Polskich coraz bliżej – został tylko 1 szczyt.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!!!