Menu Zamknij

„Zapewnienie dostępności wydarzeń społeczno-kulturalnych” – zaproszenie na spotkanie

Wokół stołu w biurze siedzą cztery osoby w tym mężczyzna czytający alfabet Braille'a oraz mężczyzna na wózku

Organizujesz wydarzenia społeczne, sportowe lub kulturalne? Zastanawiasz jak zapewnić ich dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami? To zaproszenie jest właśnie dla Ciebie!

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS organizuje spotkanie pod tytułem „Zapewnienie dostępności wydarzeń społeczno-kulturalnych”, które poprowadzi Angelika Suchocka ze Stowarzyszenia „Cała Naprzód”. Odbędzie się ono w poniedziałek 11 grudnia 2023 r. w Centrum 3.0 – Gliwickim Ośrodku Działań Społecznych (ul. Studzienna 6) w godzinach 16:00-18:00.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz na stronie: https://crm.opus.org.pl/dostepnosc-wydarzenia lub mailowo pod adresem lgorczynski@opus.org.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu pod tytułem “Rozmowy 3. sektora – rozmowy o dostępności” stanowiącego przestrzeń do rozmów na tematy związane z poprawą warunków życia i funkcjonowania obywateli ze szczególnymi potrzebami, którzy są narażeni na marginalizację lub dyskryminację m.in. ze względu na niepełnosprawność lub obniżony poziom sprawności z powodu wieku czy choroby.

Organizatorzy kierują zaproszenie zarówno do już istniejących organizacji, jak również do osób, które dopiero planują założyć stowarzyszenie lub fundację.

Link do szerszej informacji

Kontakt i sprawy organizacyjne – Łukasz Gorczyński, lgorczynski@opus.org.pl, tel. 511 141 197

Organizatorem spotkań jest Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS. Patronat nad spotkaniami objęło Gliwickie Forum Organizacji Działających na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami „Nie jesteś sam”. Spotkania odbywają się w ramach projektu „Wzmacniamy Europę SPLOTowymi wartościami”. Projekt jest finansowany przez program Unii Europejskiej “Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” (CERV).