Menu Zamknij

Piknik integracyjny w Parku Chopina już za nami !

Piknik integracyjny w Parku Chopina w ramach obchodów Gliwickich Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością już za nami. To był wspaniały, słoneczny i radosny dzień uczący tolerancji i integracji.

Wspólną zabawę rozpoczęła i powitała wszystkich uczestników prezydentka Gliwic, Pani Katarzyna Kuczyńska-Budka. Uśmiechów i radości nie było końca. Liczne warsztaty, zabawy, wystawy, punkty informacyjno-konsultacyjne, miejsca wypoczynku i relaksu, a przy tym występy uczniów i osób z niepełnosprawnościami na scenie, a wszystko w scenerii zielonego i kwitnącego Parku Chopina w Gliwicach – tak świętowały wczoraj osoby z niepełnosprawnościami i wszystkie osoby, którym wrażliwość i otwartość na potrzeby osób ze szczególnymi potrzebami nie jest obca.

Natomiast w ramach trwających od 6 do 15 maja Gliwickich Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością przewidziano jeszcze wiele atrakcji, m.in.

10 maja w godz. 15.00–17.00 – integracyjna zabawa taneczna w Bojkowie dla osób z niepełnosprawnościami, ich przyjaciół i opiekunów,

14 maja w godz. 10.00–14.00 – Dzień Otwarty Gliwickiego Zakładu Aktywności Zawodowej przy ul. Dolnej Wsi 74,

15 maja w godz. 10.00–13.00 – XV Gliwickie Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Górnych Wałów 29.

Szczegółowy program wydarzeń w ramach obchodów Gliwickich Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością dostępny jest TU.