Menu Zamknij

II Gliwicki Bieg 1 Kilometr Dalej od Cukrzycy – trwają zapisy na bieg

16 września 2023 r. na boisku Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Jasnogórskiej 15 w Gliwicach zorganizowany zostanie kolejny „II Gliwicki Bieg 1 Kilometr Dalej od Cukrzycy”. Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Gliwicach, a projekt jest dofinansowany z budżetu miasta Gliwice.

Problem cukrzycy dotyczy coraz większej liczby osób. W Polsce już co najmniej 3 mln Polaków choruje na cukrzycę. W tej grupie są osoby świadome swojej choroby, w tym osoby z niepełnosprawnościami, jak również około 1 mln. Polaków niezdiagnozowanych. Z uwagi na powszechność występowania tej choroby cukrzyca nazywana jest chorobą społeczną i cywilizacyjną. Dlatego bardzo istotna jest profilaktyka i edukacja w tym zakresie.

Wydarzenie odbędzie się na boisku Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Jasnogórskiej 15, w godz. od 11.00 do 16.00. W trakcie wydarzenia dostępny będzie punkt edukacyjny, w którym będzie można uzyskać poradę edukatora diabetologicznego w zakresie zasad zdrowego żywienia oraz dokonać pomiaru poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia tętniczego. W trakcie wydarzenia organizowane będą również konkursy i zabawy dla dzieci powiązane z tematyką zdrowego żywienia.

Głównym punktem spotkania będzie bieg (marsz, spacer) na dystansie 1 km. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapisy na bieg prowadzone są poprzez stronę internetową www.mojacukrzyca.pl.

Plakat zaproszenie na bieg, sylwetki biegnących ludzi

źródło: Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą