Menu Zamknij

Gliwickie Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością – od 6 do 15 maja 2024 r.

5 maja przypada Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Od 6 maja do 15 maja trwają Gliwickie Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością.

W ramach dziesięciodniowych obchodów przygotowano szereg interesujących wydarzeń uczących tolerancji i ułatwiających integrację. To okazja, aby przypominać, że każdy z nas ma równe prawo do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym.

Odbywają się liczne spotkania, warsztaty i liczne wydarzenia integracyjne przygotowane przez miejskie jednostki i organizacje pozarządowe. To już druga edycja tego wydarzenia, zapoczątkowanego w zeszłym roku. Głównym wydarzeniem obchodów był Piknik integracyjny w Parku Chopina w dniu 9 maja.

Od 6 do 15 maja odbywa się też wiele imprez integracyjnych, promujących równość i tolerancję dla osób z niepełnosprawnościami, np. dni otwarte Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Gliwickiej, dni otwarte Gliwickiego Zakładu Aktywności Zawodowej, zabawa taneczna dla osób z niepełnosprawnościami w Bojkowie, XV Gliwickie Targi Pracy dla osób z niepełnosprawnościami. W obchody włączyły się także gliwickie szkoły i przedszkola, które organizują w tym okresie m.in. warsztaty dotyczące autyzmu, warsztaty na temat alternatywnych metod komunikacji osób niewidomych.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gliwic do wspólnego świętowania obchodów, do poznawania codziennych, ale jakże szczególnych miejsc dla osób z niepełnosprawnością podczas dni otwartych placówek. Zachęcamy do uczestnictwa w licznych wydarzeniach, wystawach, spotkaniach przybliżających tematykę tolerancji i akceptacji dla osób z niepełnosprawnościami.

Link do szczegółowego harmonogramu wydarzeń.