Menu Zamknij
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Hanną Pasterny

16 marca, 2023 @ 18:00

ilustracja do wydarzenia -zdjęcie Hanny Pasterny

W ramach projektu „Biblioteka łączy” zapraszamy na spotkanie autorskie z Hanną Pasterny autorką książek, w których opisuje swoje wyprawy do ciekawych miejsc i opowiada o spotkaniach z niezwykłymi ludźmi, udziela również rad dotyczących przygotowania się do podróży. W książce „Moje podróże w ciemno opisuje wyprawy po Polsce, Europie i samodzielną wyprawę do USA. To dziesięć rozdziałów, m.in. o przygodach w pociągach, niespodziankach w hotelach, zabawnych językowych wpadkach, poruszaniu się z białą laską, tradycjach religijnych w różnych krajach.

Spotkanie prowadzi Edyta Słapik. Podczas spotkania zapewniamy: tłumaczenie na polski język migowy, pętlę indukcyjną oraz dostępność architektoniczną.

Hanna Pasterny jest magistrem filologii romańskiej. Pracuje rónwież jako konsultantka ds. osób niepełnosprawnych w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku. Uczestniczyła w pracach nad poradnikiem na temat kryzysów psychicznych u działaczy organizacji pozarządowych. Uczestniczyła jako ekspert w projekcie „Wdrożenie konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych – wspólna sprawa. Prowadzi szkolenia o komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami dla pracodawców, lekarzy, duchownych, policjantów, pracowników urzędów administracji. Autorka artykułów dotyczących niepełnosprawności i opracowania „Osoby z niepełnosprawnościami a wymiar sprawiedliwości. Rekomendacje dla policji, straży miejskiej, prokuratury, sądu i organizacji pozarządowych”. Otrzymała wyróżnienia „Człowiek bez barier”, Lady D i Nagrodę Rzecznika Praw Obywatelskich im. Macieja Lisa. W roku 2017 jej sylwetka została przedstawiona w publikacji „Lista mocy” prezentującej stu najbardziej wpływowych niepełnosprawnych Polaków.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek w promocyjnych cenach.

Wydarzenie jest częścią programu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Wstęp wolny.

Szczegóły

Data:
16 marca, 2023
Godzina:
18:00

Miejsce wydarzenia

Biblioteka Centralna
ul. Kościuszki 17
44-100 Gliwice, Poland

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach