Menu Zamknij
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

BUJDA NA KÓŁKACH – wystawa malarstwa Katarzyny Warachim – wernisaż

5 maja, 2023 @ 17:00 - 19:00

Ilustracja informacyjna do wystawy malarstwa Katarzyny Warachim

W ramach projektu „Biblioteka łączy” zapraszamy na wystawę malarstwa Katarzyny Warachim pt. „Bujda na kółkach”. Jej ulubioną techniką malarską jest olej na płótnie i na papierze. Rzadziej posługuje się akwarelą. Głównym motywem jej prac są: Pierroty, Klauni i Pajace, a także motywy roślinne i zwierzęce. Swoje obrazy prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju (Warszawa, Wrocław, Gdynia i Bydgoszcz) i za granicą (Lichtenstein, Praga, Budapeszt, Kaliningrad, Hamburg).

KATARZYNA WARACHIM – gliwiczanka, absolwentka Teatrologii. Ukończyła również podyplomowo Psychologię Społeczną i Dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 1995 roku stypendystka Światowego Stowarzyszenia Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Liechtenstein. Od tegoż samego roku współpracuje z raciborskim wydawnictwem AMUN. Jest autorką trzech tomików wierszy: „…jedna wielka zależność”, „Jesteśmy wśród was” i wydanego razem z Ireneuszem Słabickim zbiorku poezji pt. „białoczarne – czarnobiałe”. Jest laureatką I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Literackim w Krakowie w 1995 roku, I  nagrody na VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie w 2006 roku oraz Nagrody Prezydenta Miasta Gliwic dla młodych twórców kultury w roku 1998. W 2002 roku została LADY D. w konkursie im. Krystyny Bochenek w kategorii kultura i sztuka, otrzymała również nagrodę LOŻY LIDERÓW „Trybuny Śląskiej za rok 2003. W 2014 roku Katarzyna Warachim została wyróżniona w konkursie GLIWICZANIN BEZ BARIER.

Podczas wernisażu, 5 maja 2023 r. o godz. 17.00, zapewniamy: tłumaczenie na polski język migowy, pętlę indukcyjną oraz dostępność architektoniczną.

Wystawę można oglądać od 17 kwietnia do 15 maja 2023 r.

Przedsięwzięcie jest częścią projektu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Wstęp wolny.

Szczegóły

Data:
5 maja, 2023
Godzina:
17:00 - 19:00

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Miejsce wydarzenia

Biblioteka Centralna
ul. Kościuszki 17
44-100 Gliwice, Poland
+ Google Map