Menu Zamknij
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Artur Barciś – spotkanie

10 maja, 2023 @ 17:00 - 18:30

Baner promocyjny spotkania z Arturem Barcisiem

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu „Biblioteka łączy”. Tym razem gościem będzie Artur Barciś – reżyser, aktor teatralny filmowy i telewizyjny.

Artur Barciś jest absolwentem łódzkiej PWSFTviT. Przed kamerami zadebiutował w roku 1978 w obrazie pt. „Do krwi ostatniej”. Grał na deskach Teatru na Targówku oraz Teatru Narodowego, a od 1984 roku jest członkiem zespołu Teatru Ateneum w Warszawie. Szerszej publiczności znany jest z „Dekalogu” Krzysztofa Kieślowskiego, a także z ról komediowych z seriali telewizyjnych „Miodowe lata” i „Ranczo”. W swoim zawodowym dorobku ma także wiele wybitnych ról dramatycznych. O swojej pasji do aktorstwa mówi: Zawód jest, obok rodziny, sensem mojego życia. Ma wiele odcieni. W większości to barwy radosne i wesołe, ale jest też miejsce na ciemną stronę mocy. Barciś to artysta wszechstronny. Występował w przedstawieniach muzycznych, jego umiejętności wokalne doceniono podczas III  Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Artysta od ponad 20 lat zajmuje się też reżyserią teatralną, realizując przede wszystkim spektakle komediowe i muzyczne. W 2018 roku otrzymał nagrodę „Złotej maski” za reżyserię spektaklu „Jabłko” w Teatrze Żelaznym w Katowicach.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Strzemińska.

Podczas spotkania zapewnione są: tłumaczenie na polski język migowy, pętla indukcyjna oraz dostępność architektoniczną.
Wydarzenie jest częścią projektu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Szczegóły

Data:
10 maja, 2023
Godzina:
17:00 - 18:30

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Miejsce wydarzenia

Biblioteka Centralna
ul. Kościuszki 17
44-100 Gliwice, Poland
+ Google Map