Menu Zamknij
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

8 lutego @ 18:00

ilustracja do wydarzenia - zdjęcie Jakuba Małeckiego

Miejska Biblioteka Publiczna zapraszam na spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim.

Podczas spotkania zapewnione będzie tłumaczenie na polski język migowy, pętla indukcyjna oraz dostępność architektoniczna.

Jakub Małecki (ur. 1982 w Kole) – pisarz, autor m.in. Dygotu, Rdzy i Horyzontu. Jest laureatem Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz polsko-niemieckiego stypendium im. Albrechta Lemppa. Był rówież nominowany m.in. do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, nagrody im. Stanisława Barańczaka i Odkrycia Empiku. Magazyn Literacki KSIĄŻKI uznał „Horyzont” Książką Roku 2019. Jego powieści ukazały się w przekładzie na języki: niemiecki, rosyjski, niderlandzki, fiński, słoweński i macedoński. Fragment „Historii podniebnych“ znalazł się w nowym podręczniku do języka polskiego dla szkół średnich. W 2023 roku ukaże się ekranizacja „Święta ognia“ w reżyserii Kingi Dębskiej.

Spotkanie prowadzi Agnieszka Witczak.

Przedsięwzięcie jest częścią projektu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Wstęp wolny.

Szczegóły

Data:
8 lutego
Godzina:
18:00

Miejsce wydarzenia

Biblioteka Centralna
ul. Kościuszki 17
44-100 Gliwice, Poland