Menu Zamknij
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Joanna Bator – spotkanie autorskie

18 maja @ 18:00 - 20:00

Baner promocyjny ze zdjęciem Joanny Bator

To będzie literacka uczta! Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Bator, jedną z najwyrazistszych współczesnych polskich pisarek. Wydarzenie  realizowane jest w ramach projektu „Biblioteka Łączy”.

Joanna Bator – pisarka i publicystka, pochodzi z Wałbrzycha. Jest autorką wybitnego doktoratu z filozofii, w którym skupiła się na tematyce feminizmu, psychoanalizy i postmodernizmu. Pracowała jako adiunkt w Instytucie Filozofii i Socjologii Państwowej Akademii Nauk. W 2011 r. zrezygnowała z pracy na uczelni i od tego momentu zajmuje się wyłącznie pracą twórczą. Autorka powieści „Piaskowa Góra”, „Gorzko, gorzko”, czy „Chmurdalia”. Pierwsza z nich przyniosła jej ogromny rozgłos, zarówno w Polsce, jak i za granicą. W 2012 roku za powieść „Ciemno, prawie noc” otrzymała Literacką Nagrodę Nike. W jej książkach można odnaleźć silną inspirację kulturą japońską. Trzykrotnie odwiedziła Tokio tworząc eseje i felietony w tamtejszej prasie polonijnej. Po dwuletnim pobycie w Tokio, pisarka wydała książkę „Japoński wachlarz”. Podczas spotkania autorskiego opowie także o swoich pasjach oraz o najnowszej książce „Ucieczka niedźwiedzicy”.
Spotkanie poprowadzi Justyna Wydra – gliwicka pisarka.

Podczas spotkania zapewnione są: tłumaczenie na polski język migowy, pętla indukcyjną oraz dostępność architektoniczną.

Wydarzenie jest częścią projektu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Wstęp wolny.

Szczegóły

Data:
18 maja
Godzina:
18:00 - 20:00

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Miejsce wydarzenia

Biblioteka Centralna
ul. Kościuszki 17
44-100 Gliwice, Poland
+ Google Map