Fot. M. Buksa/ UM w Gliwicach
Gimnastyczki z UKS Gliwice świętowały 10-lecie działalności klubu
Opublikowane: 15.06.2026 / Sekcja: SportW minioną sobotę, 13 czerwca, swoje okrągłe, 10. urodziny świętował Uczniowski Klub Sportowy Gliwice – pierwszy w naszym mieście klub gimnastyki artystycznej. Okazją do świętowania były zawody „KIDS CHALLENGE”, zorganizowane w hali sportowej przy ul. Chorzowskiej. Puchary i medale młodym gimnastyczkom wręczała prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka.
Uczniowski Klub Sportowy Gliwice działa w naszym mieście od 2016 roku. To pionier w dziedzinie gimnastyki artystycznej, który w swojej sportowej historii ma szkolenie zawodniczek, które dziś z sukcesami reprezentują Gliwice na arenie międzynarodowej.
Podczas sobotniej, jubileuszowej edycji zawodów, zorganizowanych z okazji 10-lecia klubu, halę sportową przy ul. Chorzowskiej wypełniły występy młodych gimnastyczek z całej Polski, które w barwnych strojach, przy akompaniamencie muzyki, wykonały swoje układy choreograficzne. Ich popisy podziwiała prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka, która po rywalizacji wręczyła najlepszym zawodniczkom puchary i medale.
To było prawdziwe święto gimnastyki artystycznej – pełne emocji, gracji i sportowej pasji. (ml)