Fot. MIG Gliwice
Mamy mistrzynie i wicemistrzów Polski w siatkówce plażowej niesłyszących
Opublikowane: 16.06.2026 / Sekcja: Niepełnosprawność SportBarbara Kołtun i Anna Krzak ze Stowarzyszenia Sportowego MIG Gliwice wywalczyły złoto podczas Mistrzostw Polski Niesłyszących w Siatkówce Plażowej w Lublinie. Świetnie poradzili sobie także męscy reprezentanci gliwickiego klubu – Jacek Patoła i Grzegorz Łuszczewski – którzy zdobyli srebrne medale. Dodatkowo Barbara Kołtun została najlepszą zawodniczką turnieju. Brawo nasi!
W Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn, rozegranych w dniach 5–7 czerwca, rywalizowało łącznie 12 męskich i 5 żeńskich par. Panowie zostali podzieleni według wyników z poprzednich lat na trzy grupy, z których następnie rozlosowano kolejne 4, liczące po 3 zespoły. Dwie pierwsze pary z każdej grupy awansowały do ćwierćfinału, od którego rywalizowały systemem pucharowym. Z kolei panie grały systemem każdy z każdym.
W turnieju kobiet mocnych sobie nie miały Gliwiczanki – Barbara Kołtun i Anna Krzak – reprezentujące Stowarzyszenie Sportowe MIG Gliwice, które wywalczyły tytuł mistrzyń Polski, wyprzedzając na podium pary z klubów ŚWIT Wrocław i ŁKSG Łódź.
Z doskonałej strony zaprezentowali się też ich klubowi koledzy – Jacek Patoła i Grzegorz Łuszczewski – którzy ostatecznie zakończyli rywalizację z tytułem wicemistrzów Polski, ustępując zespołowi Mazowsza Warszawa i pokonując w półfinale skład ŁKSG Łódź.
Oprócz miejsc na podium Barbara Kołtun zdobyła także tytuł najlepszej zawodniczki turnieju.
Impreza została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Naszym siatkarkom i siatkarzom oraz ich trenerom serdecznie gratulujemy! (ml/pzsn.pl)