Gimnastyczki z UKS Gliwice świętowały 10-lecie działalności klubu

Zdjęcie grupowe gimnastyczek UKS Gliwice

Fot. M. Buksa/ UM w Gliwicach

Gimnastyczki z UKS Gliwice świętowały 10-lecie działalności klubu

Opublikowane: 15.06.2026 / Sekcja: Sport 

W minioną sobotę, 13 czerwca, swoje okrągłe, 10. urodziny świętował Uczniowski Klub Sportowy Gliwice – pierwszy w naszym mieście klub gimnastyki artystycznej. Okazją do świętowania były zawody „KIDS CHALLENGE”, zorganizowane w hali sportowej przy ul. Chorzowskiej. Puchary i medale młodym gimnastyczkom wręczała prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka.

Uczniowski Klub Sportowy Gliwice działa w naszym mieście od 2016 roku. To pionier w dziedzinie gimnastyki artystycznej, który w swojej sportowej historii ma szkolenie zawodniczek, które dziś z sukcesami reprezentują Gliwice na arenie międzynarodowej. 

Podczas sobotniej, jubileuszowej edycji zawodów, zorganizowanych z okazji 10-lecia klubu, halę sportową przy ul. Chorzowskiej wypełniły występy młodych gimnastyczek z całej Polski, które w barwnych strojach, przy akompaniamencie muzyki, wykonały swoje układy choreograficzne. Ich popisy podziwiała prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka, która po rywalizacji wręczyła najlepszym zawodniczkom puchary i medale. 

To było prawdziwe święto gimnastyki artystycznej – pełne emocji, gracji i sportowej pasji. (ml)

Złote medale na tacy Prezydent Gliwic bijąca brawo dla gimnastyczek Dziewczynki na trybunach oglądające występy Zdjęcie grupowe uczestników zawodów Dziewczęta na podium Prezydent Gliwic wręczająca gimnastyczkom medale Mała gimnastyczka na tle balonów