Ogólnopolski Dzień Opiekuna - kampania społeczna "Póki my żyjemy"

Ogólnopolski Dzień Opiekuna - kampania społeczna "Póki my żyjemy"

Ogólnopolski Dzień Opiekuna - kampania społeczna "Póki my żyjemy"

Opublikowane: 12.02.2024 / Sekcja: Niepełnosprawność 

12 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Opiekuna. Został on zainicjowany w 2018 roku, aby podkreślić rolę osób, które opiekują się bliskimi - osobami z niepełnosprawnością, przewlekle chorującymi, seniorami.

W tym roku dzień ten stał się okazją do rozpoczęcia kampanii społecznej "Póki my żyjemy". Jej twórcami są Inicjatywa "Nasz Rzecznik" i kilkanaście organizacji społecznych, w tym dwie gliwickie fundacje - Sawanci i NieOdkładalni. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na osoby, które na co dzień troszczą się o innych, na ich prawa i zwykłe ludzkie potrzeby: prawo do życia bez lęku o przyszłość, prawo do wsparcia, poczucia bezpieczeństwa, do odrobiny czasu dla siebie.

Opiekunowie osób z niepełnosprawnościami, ich rodzice czy rodzeństwo często ograniczają swoje potrzeby do minimum, rezygnują z realizacji własnych marzeń, każdego dnia mierzą się ze zmęczeniem oraz obawami o los swoich bliskich, gdy ich zabraknie lub sami będą potrzebować wsparcia. Ich historie możecie przeczytać na stronie: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2172547

Organizacje społeczne współorganizujące kampanię społeczną „Póki my żyjemy”:
Inicjatywa „Nasz Rzecznik”, Inicjatywa obywatelska „Chcemy całego życia!”, Stowarzyszenie Mudita, ruch społeczny Godność i Wsparcie Drogą i Nadzieją, Fundacja Jesteśmy Ważni, Fundacja Autism Team, Stowarzyszenie „Żurawinka”, Fundacja NieOdkładalni, Fundacja KTOŚ, Fundacja Sawanci, Autyzm po ludzku, Fundacja Furia, Fundacja Wymiany Kulturowej toTU toTAM, Fundacja „Po Mojemu”, Fundacja Dla Gigantów, Fundacja Diabeciaki, Fundacja Hospicyjna, Fundacja Dom Tam Gdzie Ty.